Gündem Ankara Haber

MHK Nisan Ayı Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

MHK Nisan Ayı Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor
21 Nisan 2024 - 5:40


MHK Nisan Ayı Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

BHA-SPOR

Türkiye Futbol Federasyonu MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu ve MHK üyelerinin yanı sıra, TFF Hakem ve Eğitim Danışmanı Hugh Dallas, TFF VAR Danışmanı Pawel Gil, TFF Fitnes Danışmanı Prof. Dr. Werner Helsen, TFF Yardımcı Hakem Koçu Tarık Ongun, VAR Koordinatörü Dr. Cem Satman, VAR Eğitimcisi Mete Kalkavan ve Hakem Akademisi Ulusal Eğitimcileri Antalya Calista Otel’de kamp boyunca hazır bulunmuşlardır.

16 Nisan’da Birinci Lig hakemleri ve FIFA Kadın hakemlerinin, 17 Nisan’da ise Süper Lig hakemleri ve VAR kadrosunun katılımı ile seminerler gerçekleştirilmiştir. Seminerlerde; MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu’nun açılış konuşmasından sonraki seanslar; MHK ve Hugh Dallas ile Pawel Gil’in birlikte seçtiği UEFA ve ligimizin güncel kliplerinden oluşan farklı konu başlıklarındaki sunumlar ile grup çalışmaları uygulaması ve geri bildirimleriyle Tarık Ongun’un da katkısıyla devam etmiştir.

16 Nisan tarihinde Süper Lig hakemlerimizin ve VAR kadromuzun öğleden sonraki seansında, Werner Helsen’in  koordinasyonunda otel futbol sahasındaki Teamwork (takımdaşlık) temalı antrenman TFF Fitnes Koçları desteği ile uygulandı. Birinci Lig grubu ile aynı fiziksel çalışma prensibi 15 Nisan seansında yine TFF Fitnes Koçları koordinasyonu ile yapılmıştır.

Süper Lig hakemleri ve VAR kadrosunun katılımı ile MHK Hakem Gelişim Programları sürdürülebilirliği çerçevesindeki eğitim çalışmaları; ilki 5 Şubat, ikincisi 12 Şubat, üçüncüsü 16 Şubat, dördüncüsü 18 Mart’ta Prof. Dr. Güven Ordun’un ve beşincisi ise 18 Nisan’da bu seminer boyunca Prof. Dr. Hakkı Aktaş’ın eğitimci olarak katılması ile gerçekleşmiştir. Birinci Lig grubu ile aynı çalışma prensibi 17 Nisan sabah seansında yine Hakkı Aktaş’ın eğitim çalışması ile yapılmıştır.

Ayrıca seminerde; eski MHK üyesi Tolga Özkalfa’ya, katkılarından dolayı plaket ve hakemlerin imzalı forması Ahmet İbanoğlu ve Hugh Dallas tarafından takdim edilmiştir.

MHK Nisan ayı eğitimleri kapsamında; Hugh Dallas’ın eğitimlerine katılarak eğitim güncellemelerini alan Hakem Akademisi Ulusal Eğitimcileri’nin hazırladığı ve MHK’nin onayladığı eğitim paketi; 2. Lig, 3. Lig, Bölgesel, il hakemlerinin ve gözlemcilerinin illerindeki Nisan ayı eğitimlerine katılımı ile Hakem Akademisi il eğitimcileri tarafından gerçekleştirilecektir.

30 Nisan-02 Mayıs tarihlerinde ise MHK koordinasyonu ile Süper Lig, Birinci Lig ve FIFA Kadın Yardımcı Hakemlere yönelik Online Yardımcı Hakem Semineri, Tarık Ongun yönetiminde MHK Nisan ayı eğitimleri kapsamında düzenlenecektir. Seminer kapsamında yardımcı hakemlere; MHK, Hugh Dallas ve Tarık Ongun’un birlikte seçtiği klipler ile birlikte, güncel bilgilendirmeler paylaşılacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
timbir - birlik haber ajansi

2023 © Tüm Hakları Saklıdır  |   ❤️ TiRAJ.net™ | Yeni Nesil Haber Yazılımı